Відділ з охорони праці
Загальні відомості
Відділ з охорони праці є структурним підрозділом інституту.
Основні завдання відділу охорони праці
-
Опрацьовування ефективної цілісної системи управління охорони праці в інституті, сприяння вдосконаленню її діяльності;
-
Реалізація постанов та розпоряджень Кабінету міністрів та інших нормативно-законодавчих актив щодо питань з охорони праці і контроль за дотриманням їх виконання працівниками інституту;
-
Організація проведення профілактичних заходів, які спрямовані на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам в інституті, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози життю або здоров,ю працівників інституту;
-
Аналіз стану травматизму виробничого та невиробничого характеру в інституті, вивчення тенденцій, динаміки травматизму, підготовка проектів необхідних рішень, інших документів та матеріалів з питань створення безпечних і нешкідливих умов праці учасників навчально – виховного процесу;
-
Надання методичної та практичної допомоги учасникам навчально – виховного процесу з питань охорони праці щодо створення безпечних і нешкідливих умов праці;
-
Організація навчання і перевірки знань працівників інституту з питань охорони праці і безпеки життєдіяльності (пожежна безпека, охорона праці, безпека дорожнього руху, побутовий травматизм, дотримання санітарних та епідемічних норм тощо) згідно законів України.
Функції відділу охорони праці
-
Забезпечення оперативно-методичного керівництва з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в інституті, контроль реалізації заходів, направлених на поліпшення умов праці учасників навчально-виховного процесу.
-
Здійснення контролю та організація виконання законодавчих, нормативних, інструктивних та інших документів, а також заходів щодо усунення причин нещасних випадків.
-
Розробка і забезпечення реалізації комплексних заходів щодо створення безпечних умов праці і навчання студентів і працівників інституту.
-
Опрацювання з профспілкою інституту угод з питань поліпшення умов праці працівників інституту і дотримання ними вимог нормативно-правових актів з охорони праці.
-
Розробка комплексних заходів для досягнення встановлених нормативів рівня охорони праці, планів, наказів, програм поліпшення умов праці, запобігання виробничому травматизму.
-
Розробка положень, інструкцій з охорони праці згідно штатного розкладу, розділу «Охорона праці» колективного договору, актів з охорони праці, які діють в інституті.
-
Здійснення контролю за виконанням заходів, передбачених програмами, планами щодо поліпшення стану безпеки, гігієни праці виробничого середовища, колективним договором та заходами, спрямованими на усунення причин нещасних випадків та професійних захворювань.
Телефон: (0372) 52-63-82,
e-mail: op@chtei-knteu.cv.ua