Наші студенти за кордоном


Навчаємось та здобуваємо практичний досвід за кордоном

Студенти ЧТЕІ ДТЕУ мають можливість брати участь у програмах академічної мобільності Еразмус+. Участь у цих програмах протягом 3-х місяців дозволяє: отримувати досвід навчання в іноземному ВНЗ-партнері, порівняти різні аспекти освітнього процесу за кордоном та в Україні шляхом прямої участі в ньому; удосконалити власні вміння та навики; покращити рівень знання англійської та опанувати мову країни перебування (на базовому рівні); навчитися краще адаптуватися до нового середовища та налагодити нові ділові контакти; познайомитися зі студентами з інших країн, культурою і визначними пам’ятками країни перебування. Все це надалі може використовуватися у продовженні здобуття професійного рівня та науково-дослідних напрацюваннях студентів.

У 2020 році (весняний семестр 2020 р.) у програмі Еразмус+ взяла участь студентка Кібзій Юлія - Вищій школі економіки та менеджменту державного управління в Братиславі (Словакія).


У 2019 році участь у програмі Еразмус+ взяли дві студентки:

- Ольга Щавінська у Сучавському університеті ім.Штефана чел Маре (Румунія);

- Яна Янцеловська у Трансільванському університеті у м.Брашов (Румунія).

Перебуваючи у Сучаві, студентка 4 курсу (спец. «Фінанси, банківська справа, страхування») Ольга Щавінська пройшла стажування в АТ OTP банк м. Сучава, прослухала курс по Стратегічному спілкуванню через мережу EUROSCI Network на базі Сучавського університету, отримала відповідні сертифікати.

Лютий - травень 2017 року Вища школа економіки та менеджменту державного управління (м. Братислава, Словаччина).

Участь у програмі взяли:

1. Бойчук Тетяна – студентка 3 курсу, напрям підготовки «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу».

2.Саламаха Олеся – студентка 3 курсу, напрям підготовки «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу».

3.Пентякова Анастасія - студентка 2 курсу, напрям підготовки «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу.


Лютий – травень 2016 року Вища школа економіки та менеджменту державного управління (м. Братислава, Словаччина).

Участь у програмі взяли:

1. Фестич Світлана – студентка 3 курсу, напрям підготовки «Міжнародна економіка».

2. Івоняк Наталія – студентка 3 курсу, напрям підготовки «Міжнародна економіка».

3. Пакон Ольга – студентка 3 курсу, напрям підготовки «Міжнародна економіка».


Студенти нашого інституту беруть участь у літній практиці на підприємствах готельно-ресторанного бізнесу в Болгарії, Туреччині та Греції.

У 2019 році в Болгарії брали участь в практиці 16 студентів та 3 студенти в Туреччині.

У 2018 році укладено угоду між ЧТЕІ КНТЕУ та фірмою «Смарт-Тур» (Болгарія), яка передбачає практику наших студентів у готелях Чорноморського узбережжя Болгарії. Угодою передбачені оплата фірмою проїзду в Болгарію та назад в Чернівці, харчування та проживання за рахунок готелів, 6-ти денний робочий тиждень з одним вихідним, щомісячна оплата праці у розмірі не менше 250 євро.

На початку червня 2018 року на практику в готелі Сонячного Берега на 3 місяці поїхали 10 студентів: 6 із факультету управління, сфери обслуговування та харчових технологій і 4 із факультету фінансів та економічної діяльності. Це такі студенти: Сухар Юлія, Гуцуляк Тетяна, Понич Володимир, Клевчук Оксана, Опольська Леся, Маник Олександра, Биндю Анастасія – 3-й курс, Сідлярчук Дмитро і Григоряк Арсен – 2-й курс та Боброва Вікторія – 1-й.

Набуваючи практичних навиків, студенти мають можливість заробити кошти у розмірі не менше 750 євро та відпочити на березі моря.

У 2014 та 2015 роках студенти ЧТЕІ КНТЕУ мали можливість протягом 3-х місяців отримувати практичний досвід, працюючи в готелях Греції.

Ось враження, якими поділилася старша групи Тетяна Гуцуляк:

«Щиро вдячні Вам за виконану Вами роботу. Ми задоволені всі без винятку! Влаштувалися прекрасно, кімната на 3-ох людей, є душ, туалет, телевізор, холодильник і балкон, чисто і затишно. Вже встигли покупатися і погуляти, їжа смачна».